668 50 33 22 poczta@agencjaatut.pl

Agencja celna to bardzo ważny typ działalności dla przedsiębiorców zajmujących się obrotem towarów za granicą. Mianowicie – firmy te reprezentują klienta przed organami celnymi i podatkowymi, a współpraca ta znosi konieczność przechodzenia przedsiębiorcy przez długi i skomplikowany etap dopełniania formalności z Urzędem Celnym. Korzystanie z usług agentów jest więc opcją wysoce opłacalną, zapewniającą pełen profesjonalizm i dokładność procesu.

Kim są reprezentanci przedsiębiorstw przed Urzędem Celnym?

 

Agenci celni to osoby wykwalifikowane w prawie celnym i procedurach związanych z importem oraz eksportem towaru za granicę. Dzięki posiadanej wiedzy i ważnej licencji na wykonywanie zawodu zajmują się oni przede wszystkim przygotowaniem formalności i dokumentów firmy wymaganych do pomyślnego przejścia przez odprawę celną. Oprócz tego agenci pełnią także funkcję bezpośredniego reprezentanta przedsiębiorcy przed organami celnymi w sprawach ceł, podatków od towarów oraz zgłoszeń statystycznych “Instastat”. Z usługą agencji celnych nierozerwalnie związane jest także pojęcie składu celnego, czyli miejsca służącego do przechowywania towarów, podlegającego stałej kontroli organu celnego. Korzystanie z tego typu magazynów pozwala firmie przesunąć konieczność płacenia podatku VAT i cła aż do czasu wprowadzenia ich na teren kraju.

Usługi doradztwa celnego krokiem w stronę sukcesu firmy importowej

 

Chcąc rozszerzyć działalność przedsiębiorstwa na rynek zagraniczny, warto skorzystać z usług doświadczonej agencji celnej wyspecjalizowanej w prawie i procedurach związanych z eksportem i importem towarów. Jedną z zaufanych, rzetelnych działalności o tej specjalności jest Agencja Celna Atut z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim na terenie województwa łódzkiego. Eksperci pracujący w szeregach firmy współpracują zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi przedsiębiorstwami, a dzięki zdobytej na przestrzeni lat wiedzy i umiejętnością podejmują się wszelkich działań zapewniających firmom najkorzystniejsze rozwiązania w dziedzinie transportu międzynarodowego. Specjaliści zajmują się głównie procesem przygotowywania odpraw i zgłoszeń mających na celu dopuszczenie towaru do obrotu. Wsparcie Agencji Atut., dzięki cennym podpowiedziom i pomocy w sporządzaniu projektów biznesowych, pozwala przedsiębiorcom na efektywny i zrównoważony rozwój działalności. Oprócz pomocy przy realizacji dostaw, godni zaufania agenci pełnią także funkcję doradców z zakresu prawa celnego.